WYDARZENIA

12 maja 2014 - POWIATOWY KONKURS O ZIEMI OLKUSKIEJ

       12 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs o Ziemi Olkuskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele członkowie Koła Opiekunów SKKT przy PTTK w Olkuszu Olga Gawron, Urszula Słaby, Barbara Dąbek, Ewa Giełażyn. Biorąca w nim udział młodzież gimnazjalna musiała wcześniej zapoznać się z historią, zabytkami i atrakcjami turystycznymi Ziemi Olkuskiej, poznać ludzi, środowisko, pomniki przyrody a także zagadnienia dotyczące gospodarki regionu.

       Tegoroczna trzecia edycja bardziej szczegółowo dotyczyła Gminy Klucze. Rywalizowało 33 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, Gimnazjum w Bydlinie, Gimnazjum w Podlipiu i Zespołu Szkół w Krzykawie.

       Czekając na ogłoszenie wyników przy słodkim poczęstunku uczniowie obejrzeli filmy o Olkuszu, powiecie olkuskim i Zespole Jurajskich Parków Krajobrazowych. Zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce – Monika Kula z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, opiekun Anna Piątek.
 • II miejsce – Mateusz Chmielewski z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, opiekun Barbara Dąbek.
 • III miejsce – Ewa Markiewicz z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, opiekun Barbara Dąbek.

       Z naszego gimnazjum uczestnikami konkursu byli uczniowie: Maria Gęgotek, Urszula Wadas, Izabela Ryza, Aleksandra Rola, Kamil Majda, Zachariasz Woszczek i Mariusz Byczek. Na bardzo dobrym czwartym miejscu, z jednakową ilością punktów uplasowali się Maria Gęgotek kl. 3A i Kamil Majda kl. 3E. Drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu zostały przekazane przez Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu.

       Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat „Małej Ojczyzny”.

Tekst: Urszula Słaby
Zdjęcia: Justyna Filo kl. 3E

Do góry


29 kwietnia 2014 - Dzień Ziemi w Gimnazjum nr 4

       Jak co roku, w kwietniu, w Gimnazjum Nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Na konkurs przybyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu olkuskiego.

       Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Jan Książek – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Pani Kinga Grela – przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Pan Adam Wcisło – emerytowany leśnik i przewodnik PTTK w Olkuszu.

       W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali strój ekologiczny „Moda ekologiczna – cztery pory roku” oraz wiersz/fraszkę nawiązującą do stroju.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce – Jakub Kulig (Szkoła Podstawowa w Sienicznie)
 • II miejsce – Kamila Łazińska (Szkoła Podstawowa w Braciejówce)
 • III miejsce – Martyna Solarz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu)

       Z kolei gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w konkursie na plakat „Alternatywne źródła energii” i turnieju wiedzy dotyczącym klimatu Polski i świata.

Zwycięzcami zostali:

 • I miejsce – Maciej Kaleciński (Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu)
 • II miejsce – Piotr Popiel (Zespół Szkół Nr 1 w Bukownie)
 • III miejsce – ex aequo: Karolina Porębska (Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu) i Justyna Filo (Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu)

       Nagrody książkowe dla laureatów konkursów ufundował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

       Uroczystość została uświetniona wykładem Pana Adama Wcisło a także prezentacją multimedialną pt. „Alternatywne źródła energii” i piosenkami przygotowanymi przez uczniów Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu.

Zobacz galerię

Tekst: Grażyna Jopek
Zdjęcia: Maciek Kaczmarczyk

Do góry


25 października 2013 - "No promil, no problem"

    Dnia 25 października 2013 roku odbył się marsz profilaktyczny STOP PIJANYM KIEROWCOM. Akcja ta miała na celu zmniejszenie wypadków samochodowych spowodowanych jazdą po alkoholu. Ubrani w czarne koszulki z logo kampanii wyszliśmy ze szkoły. Mieliśmy też interesujące transparenty promujące akcję.

    Kiedy doszliśmy na rynek, czekali tam już uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Po przemówieniu burmistrza wyruszyliśmy w kierunku drogi ekspresowej nr 94, gdzie rozpoczęliśmy happening, gwiżdżąc w stronę nadjeżdżających samochodów i wykrzykując hasło: „Pijanym kierowcom mówimy – NIE”.

    Według mnie była to bardzo interesująca akcja. Uważam, że dzięki niej wiele osób może zmienić swoje postępowanie, zwłaszcza ci kierowcy, którzy prowadzą, będąc pod wpływem alkoholu. Być może również my, przyszli kierowcy, zapamiętamy tę akcję.

Tekst: Konrad Kaczmarczyk klasa I d

Zobacz galerię

Do góry


17.10.2012 Lekcja fizyki w Instytucie ...

     17 października 2012r. 24-osobowa grupa uczniów z klas I – III naszego gimnazjum pod opieką pani Marty Korczyńskiej i pani Beaty Jurczyk-Szotek wybrała się w ramach zajęć pozalekcyjnych do Krakowa, aby uczestniczyć w lekcji fizyki zorganizowanej w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego ul. Reymonta 4.

     Aula Instytutu tego dnia wypełniła się po brzegi. Nic dziwnego! Tematem zajęć był, bowiem prąd elektryczny. Młodzież mogła się dowiedzieć, co to jest prąd elektryczny, jak powstaje, które materiały są dobrymi przewodnikami prądu, a które prądu nie przewodzą… A może jednak w pewnych warunkach przewodzą??? Multimedialny charakter zajęć z wykorzystaniem rzutnika i kamery pozwalał na śledzenie doświadczeń fizycznych na dużym ekranie. Chociaż wycieczka odbywała się w godzinach popołudniowych, zainteresowanie nią było duże. Może któryś z uczestników tego fizycznego pokazu okaże się w przyszłości noblistą w dziedzinie fizyki???

Przygotowała Beata Jurczyk-Szotek

     Zobacz galerię >>

Do góry


18.10.2012 Rajd "Z matematyką wędrujemy po regionie

  Już po raz dziewiąty nasza szkoła zorganizowała rajd „Z matematyką wędrujemy po regionie” dla uczniów klas VI szkół podstawowych.

  Zawsze w połowie października, na zakończenie sezonu turystycznego, młodzi turyści podziwiają piękno ziemi olkuskiej. W tym roku pogoda dopisała, było bezchmurne niebo i bardzo ciepło, a drzewa mieniły się barwami złotej jesieni.

  Trasa rajdu prowadziła ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu przez Parcze, Czarny Las do Rabsztyna, a następnie na Osiedle Słowiki. W rajdzie uczestniczyło 53 uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy (SP nr 2, SP nr 5, SP nr 6, SP w Zedermanie, SP w Braciejówce). Na trasie uczniowie otrzymali informacje o przyrodzie, historii i dniu dzisiejszym regionu oraz rozwiązywali zadania matematyczne, odpowiadali na pytania przyrodnicze i pytania o gminie Olkusz.

  W klasyfikacji łącznej wygrała drużyna „Zgrane szósteczki” z SP nr 6 w Olkuszu – opiekun Janina Skipiała, drugie miejsce zajęła drużyna „Błysk” z SP w Zedermanie – opiekun Monika Wiktor, a trzecie miejsce drużyna „Żbiki” z SP nr 5 w Olkuszu – opiekun Beata Kocjan.

  Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali foldery o regionie i drobne upominki przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

  Organizatorami rajdu byli nauczyciele z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu - Ewa Witkowska, Urszula Słaby i Renata Oleksak – Cieślik.

     Zobacz galerię >>

Do góry


16 kwietnia 2012 - Obchody Powiatowego Dnia Ziemi w naszym gimnazjum

     Druga część obchodów Powiatowego Dnia Ziemi 2012 odbyła się 16 kwietnia br. w Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu. Chcąc przybliżyć uczniom ze szkół podstawowych gminy Olkusz wiedzę na temat bogactwa przyrodniczego różnorodnych form ochrony przyrody, zaprosiliśmy ich do udziału w warsztatach, które prowadziła Pani Karolina Bielecka – Magierowska.

     Całość uroczystości wzbogacił spektakl taneczny pt. "Drzewo życia" zaprezentowany przez uczniów Gimnazjum nr 4. W trakcie projekcji filmu pt. "Park Krajobrazowy Orlich Gniazd", reprezentacje uczniów zmagały się w turnieju wiedzy o parkach krajobrazowych. I miejsce zajęła uczennica Olga Kubik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu, II miejsce Izabela Ryza, III miejsce Barbara Chwast, obie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu.

     Zobacz galerię >>

     Uczniowie ze szkół podstawowych, podobnie jak ich starsi koledzy wzięli także udział w konkursie fotograficznym "Osobliwości przyrody nieożywionej w obiektywie". Laureatami konkursu fotograficznego zostali: I miejsce – Kacper Januszek z SP nr 3 w Olkuszu, II miejsce – Emilia Minor z SP nr 3 w Olkuszu, III miejsce Katarzyna Cupiał z SP w Gorenicach. Wyróżnienia otrzymali: Anna Ziarnik, Kajetan Januszek, Wiktoria Kurzac, Szymon Dudek.

Zwieńczeniem uroczystości było otwarcie ekspozycji minerałów w Gimnazjum nr 4, przygotowanej przez Pana Jacka Dziąbka i Pana Ryszarda Wnuka.

     Zobacz galerię wyróżnionych prac z konkursu fotograficznego >>

Do góry


12 kwietnia 2012 - Obchody Powiatowego Dnia Ziemi w olkuskim Centrum Kultury MOK

     ,,(…) Przez poznanie i ochronę przyrody – do jej ukochania(…)” – takie przesłanie, zaczerpnięte od Władysława Szafera towarzyszyło tegorocznym uczestnikom obchodów Powiatowego Dnia Ziemi 2012. W tym roku obchody Dnia Ziemi miały szczególny charakter. Pierwsza część obchodów odbyła się 12 kwietnia br. w olkuskim Centrum Kultury MOK. Organizatorami pierwszej części byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, Klub Przewodników ,,Ilkussia” przy Oddziale PTTK, Gimnazjum nr 4 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. W imieniu organizatorów gości powitały dyrektor Gimnazjum Nr 4 Bożena Dłubis i dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan. Zaproszeni goście oraz młodzież gimnazjalna z powiatu olkuskiego mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej prehistorii naszego regionu oraz otwarto wystawę skamieniałości pt. ,,Pozostałości plejstocenu na ziemi olkuskiej”.

     W tematykę wykładu wprowadził uczestników Andrzej Feliksik, prezes Klubu Przewodników „Ilkussia” przy Oddziale PTTK w Olkuszu. Prelekcję pt. ,,Pozostałości plejstocenu na ziemi olkuskiej” wygłosiła Pani Karolina Bielecka – Magierowska z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Uczestnicy obchodów obejrzeli również film poświęcony geologicznej przeszłości Olkusza i ziemi olkuskiej.

     Powiatowy Dzień Ziemi 2012 stał się też okazją do wyróżnienia Odznaką Honorową ,,Miłośnik ziemi olkuskiej” osób wspierających od lat inicjatywy związane z popularyzowaniem wiedzy o walorach krajoznawczych i turystycznych naszego regionu. Odznaki otrzymali: zastępca burmistrza Olkusza Włodzimierz Łysoń, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Małgorzata Bień, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Renata Gęgotek, naczelnik Wydziału Promocji UMiG w Olkuszu Waldemar Czarnota, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Grażyna Praszelik-Kocjan, dyrektor Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu Bożena Dłubis, Karolina Bielecka-Magierowska z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu Jan Książek, Jacek Dziąbek, Ryszard Wnuk - współtwórcy stałej ekspozycji w Centrum Kultury pn. Kolekcja minerałów Ziemi Olkuskiej i skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

     Zobacz galerię >>

Zdjęcia - "Przegląd Olkuski"

     W trakcie obchodów ogłoszono również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. ,,Osobliwości przyrody nieożywionej w obiektywie”, do którego udziału zaproszono młodzież gimnazjalną z powiatu olkuskiego oraz uczniów ze szkół podstawowych gminy Olkusz.

     Konkurs został ogłoszony przez Gimnazjum nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu. Naszym konkursom corocznie przyświeca edukacyjny cel, w tym roku chcieliśmy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na piękno abiotycznych elementów przyrody. Na konkurs napłynęło bardzo wiele fotografii, dlatego jury pod przewodnictwem pani Anity Wilczewskiej – Bocianowskiej miało bardzo trudne zadanie.

     W kategorii gimnazjów dwa I miejsca ex equo zajęły: Karolina Soboń i Paulina Frejlich, obie są uczennicami Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu. II miejsce jury przyznało Izabeli Micyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Bukownie, zaś III miejsce zajęła – Karolina Tyliba z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu. Przyznano 10 wyróżnień dla 3 uczniów z Gimnazjum w Bydlinie (Estera Mosór, Karolina Bieńczak, Angelika Mędrek), dla 3 uczniów z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (Agnieszka Nowakowska, Olga Nocoń, Anita Gałka), dla 2 uczniów z Gimnazjum nr 4 (Patryk Kaszuba, Angelika Kuźma), po jednym z Gimnazjów nr 1 (Aleksandra Miszczyk) i nr 2 (Martyna Chwast).

     Natomiast w kategorii szkół podstawowych I i II miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu: I miejsce – Kacper Januszek, II miejsce Emilia Minor, zaś III miejsce zajęła uczennica Katarzyna Cupiał ze Szkoły Podstawowej w Gorenicach.

     Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wydziały ochrony środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu i Starostwa Powiatowego.

     Imprezę uświetnili swoimi występami wokalnymi uczniowie z Gimnazjum nr 4: Emilia Madejska i Rafał Gałka.

     Zobacz galerię wyróżnionych prac z konkursu fotograficznego >>

Do góry


27.03.2012 Matematyczno - Przyrodniczy "Czar Par" dla szkół podstawowych

     W dniu 12.04.2012 roku w naszej szkole odbył się IX Matematyczno - Przyrodniczy „Czar Par” dla szkół podstawowych.Brało w nim udział 46 uczniów z klas szóstych z miasta i gminy Olkusz. Uczniowie zmagali się z 12 konkurencjami zarówno z matematyki jak i przyrody. Musieli wykazać się wiedzą jak również logicznym myśleniem w rozwiązywaniu m.in. krzyżówki, układanki, pangramu, problemu i zadania.

 • I miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu: Mateusz Różanowski i Adrian Domagała, której opiekunami były Panie Jolanta Podlewska – Caraballo i Danuta Stach.
 • II miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie: Paweł Kluczewski i Dariusz Kluczewski - opiekun Pani Zofia Kulig.
 • III miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie: Filip Kordaszewski i Przemysław Krzynówek - opiekun Pani Beata Stach.
Matematyczno - Przyrodniczy Czar Par Gimnazjum nr 4 w Olkuszu Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i z każdym rokiem przybywa uczestników. W tym roku reprezentowanych był 15 szkół podstawowych. Sędziami w tym konkursie byli uczniowie z klas drugich i trzecich naszego gimnazjum. W przerwie prelekcję na temat „Ochrona przyrody na terenie Nadleśnictwa Olkusz” wygłosił przedstawiciel Lasów Państwowych Pan Ryszard Malik.

     Opiekunami konkursu były Panie: Ewa Witkowska, Renata Oleksiak - Cieślik, Urszula Słaby, Anna Facler – Januszek, Magdalena Furman i Beata Jurczyk – Szotek.

     Zobacz galerię >>

Do góry


27.03.2012 Matematyczno - Przyrodniczy "Czar Par" dla gimnazjum

     27 marca 2012 r. w naszym gimnazjum już po raz dziesiąty odbył się Matematyczno Przyrodniczy Czar Par. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas drugich gimnazjum powiatu olkuskiego. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Świadczy o tym udział 42 uczestników z 11 gimnazjów.

     W tym roku uczniowie zmagali się z następującymi konkurencjami: pytania i zadania geograficzne, rebusy, układanka i domino biologiczne, zadania i doświadczenia fizyczne, chemograf i zadanie chemiczne oraz z zadaniami matematycznymi (problem, szyfromat, domino, rozsypanka). Autorami zadań byli nauczyciele z naszej szkoły: Ewa Witkowska, Magdalena Furman, Alicja Wałach, Marta Korczyńska, Anna Facler – Januszek, Grażyna Jopek, Urszula Słaby i Maria Kordas. Poszczególne konkurencje oceniali przeszkoleni sędziowie z Gimnazjum nr 2, nr 3, nr 4 w Olkuszu oraz z Gimnazjum w Sułoszowej.

     Zwyciężyły pary:

 • I miejsce – Karolina Pałka i Jakub Macek z Gimnazjum w Kluczach, opiekun Elżbieta Grzanka
 • II miejsce – Maria Taborek i Karolina Kozieł z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, opiekunowie Agata Kotnis i Katarzyna Siwiecka
 • III miejsce – Natalia Szczepanek i Piotr Janczyk z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, opiekun Anna Bobyla
     Naszą szkołę reprezentowały pary:
Monika Rogóż i Michał Gajowiec,
Chmist Konrad i Mateusz Ambrożkiewicz,
Małgorzata Ćwik i Monika Ćwik.
     Konkurs przebiegał bezstresowo w miłej naukowej atmosferze. Urozmaicony był prelekcjami przedstawicieli Lasów Państwowych Pana Ryszarda Malika i Pana Piotra Króla na temat kampanii „Świadomi zagrożenia” i „Ochrona ppoż. na terenie Nadleśnictwa Olkusz”.

     Zobacz galerię >>

Do góry


18.10.2011 Rajd "Z matematyką wędrujemy po regionie

     

     Zobacz galerię >>

Do góry


Olkuskie miejsko-gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej 2011

     Tegoroczne uroczyste miejsko-gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Naszym Gimnazjum. Wybór miejsca dla uczczenia edukacyjnych i wychowawczych osiągnięć pracowników olkuskich placówek oświatowych nie był przypadkowy.

     Nasza Pani dyrektor – mgr Bożena Dłubis otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.     Czytaj więcej >>

     Zobacz galerię >>

Do góry


28 kwietnia 2011 - Powiatowy Dzień Ziemi

     Już po raz XI Gimnazjum Nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu było gospodarzem obchodów Powiatowego Dnia Ziemi, który odbył się 28 kwietnia 2011 roku. Mottem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło:

“Eko – trendy – dobre rady na odpady”.

     Imprezę uświetnili swą obecnością: Pan Henryk Kieca Wicestarosta Powiatu olkuskiego, Pan Jan Książek Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz Pani Renata Gęgotek Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.
     Na uroczystość bardzo licznie przybyli uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych gminy Olkusz i szkół gimnazjalnych powiatu olkuskiego.
Całość obchodów wzbogacił program artystyczny “Sąd nad odpadami” zaprezentowany przez uczniów Gimnazjum Nr 4. Uroczystość ta była także okazją do rozstrzygnięcia wcześniej ogłoszonych konkursów: konkurs na kolekcję strojów ekologicznych wykonanych z materiałów wtórnych dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych gminy Olkusz oraz konkurs na przedmiot codziennego użytku wykonany z materiałów wtórnych dla młodzieży gimnazjalnej ze szkół powiatu olkuskiego.
     Głównym celem konkursów jest uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia, jakie niesie dla ziemi postępowanie niezgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz popularyzowanie idei racjonalnego gospodarowania odpadami poprzez redukcję ilości produkowanych odpadów oraz selektywną zbiórkę i recykling. Komisja powołana przez organizatorów wybrała zwycięzców.

     W konkursie dla szkół podstawowych:
 • I miejsce zajął zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie (Patrycja Gęgotek, Karina Grendys, Bartłomiej Koryczan, Maria Rozmus; opiekun: mgr Dorota Szymiec),
 • II miejsce zajął zespół z Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu (Edyta Banyś, Anna Gwizdała, Angelika Kuźna, Agnieszka Zajega; opiekun: mgr Jolanta Wójcikowska),
 • III miejsce zdobył zespół z Szkoły Podstawowej w Zawadzie (Julia Ćwięczek, Kacper Nawara, Maria Sioła, Przemysław Sioła, opiekun: mgr Justyna Grzegorzewska – Żak).
     W konkursie dla uczniów gimnazjów:
 • I miejsce zdobyły uczennice Zuzanna Polak i Paulina Świstak z Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra hr. Fredry w Olkuszu (opiekun: mgr Mirosława Dzikowska),
 • II miejsce zajęli uczniowie Jakub Smolik i Igor Wyrodek z Gimnazjum Nr 3 im. Aleksandra hr. Fredry w Olkuszu (opiekun: mgr Mirosława Dzikowska),
 • III miejsce zdobyły uczennice Monika Ćwik i Małgorzata Ćwik z Gimnazjum Nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu (opiekun: mgr Alicja Wałach).

     Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

     Organizatorami obchodów Powiatowego Dnia Ziemi byli: mgr Olga Gawron, mgr Grażyna Jopek, mgr Anna Facler – Januszek, mgr Beata Jurczyk – Szotek.

Zobacz galerię

Do góry


20 kwietnia 2011 - apel poświęcony pamięci Wielkiego Papieża Jana Pawła II

Pośród niesnasek pan Bóg uderza
W ogromny dzwon,
Dla słowiańskiego oto papieża
Otworzył tron

     Jan Paweł II był wielkim chrześcijaninem, był bratem, który chciał pomóc każdemu potrzebującemu w realizacji marzeń o lepszym, bardziej sprawiedliwym świecie. Od początku pontyfikatu zdobył sobie ogromną sympatię i miłość ludzi na co w wielkim stopniu wpłynęła jego wrodzona pogoda ducha, otwartość, umiejętność nawiązywaniakontaktu i poczucie humoru.

     Ostatnią, milczącą katechezę przekazał nam Piotr naszych czasów w czasie 3 ostatnicz dni swego ziemskiego życia - pokazał nam wszystkim jak umierać.
W swoim testamencie napisał:
     "Pragnę raz jeszcze całkowicie zdać się na Wolę Pana. On sam zdecyduje, kiedy i jak mam zakończyć moje ziemskie życie i pasterzowanie. W życiu i śmierci Totus Tuus przez Niepokalaną. Przyjmując już teraz tę śmierć, ufam, że Chrystus da mi łaskę owego ostatniego Przejścia, czyli Paschy. Ufam też, że uczyni ją pożyteczną dla tej największej sprawy, której staram się służyć: dla zbawienia ludzi, dla ocalenia rodziny ludzkiej - dla sprawy Kościoła, dla chwały Boga Samego."

Zobacz galerię

Do góry


III Powiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic” - 28 IV 2011

     Nasi uczniowie brali udział w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej „Piosenka nie zna granic”, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu. Startowali w kategoriach soliści i zespoły. Dominika Mrożek zaśpiewała nastrojową piosenkę Nelly Furtado „ The night is Young” , Kamil Krawiec zmierzył się z piosenką Louis Amstronga „ What a wonderful world” a Rafał Gałka rozruszał salę piosenką z filmu Shrek „Holding out for a hero”. Mimo tego, że piosenki przedstawione przez naszych solistów były wykonane na wysokim poziomie, nie wytrzymały konkurencji z innymi szkołami.

    Sukces natomiast odniosły nasze zespoły- niemieckojęzyczny w składzie: Gabriela Przybylska i Maciej Majewski z piosenką „ Ich kann nix dafur” zajął III miejsce, a angielskojęzyczny w składzie Agnieszka Kluczewska, Kamil Paluch, Bartłomiej Goraj z piosenką „Waving flag” zespołu K’naan zajął II miejsce.

    Konkurs miał na celu podnoszenie kultury muzycznej młodzieży jak również rozwijanie zainteresowań językami obcymi dlatego przygotowaniem uczniów do konkursu zajęły się nauczycielki języków obcych przy nieocenionym wsparciu pani Eli Sigedy. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.

Do góry


21 marzec 2011  Matematyczno - Przyrodniczy "Czar Par" dla gimnazjum

     21.03.2011 roku w Gimnazjum nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu odbył się IX Matematyczno-Przyrodniczy „Czar Par” dla gimnazjum.

     Brało w nim udział 38 uczniów z II klas z całego powiatu olkuskiego. Uczestnicy zmagali się z 12 konkurencjami zarówno z matematyki, jak i biologii, fizyki, chemii i geografii. Musieli wykazać się wiedzą oraz logicznym myśleniem, rozwiązując krzyżówkę literową, domino matematyczne, układankę geograficzną, problem, łamigłówkę, puzzle, zadanie biologiczne, algebrę, domino chemiczne, zadanie chemiczne, rozsypankę.

 • I miejsce zdobyła para z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu:
  - Agnieszka Bień i Agnieszka Sołtysik;
  - opiekun Pani Ewa Witkowska.
 • II miejsce zdobyła para z Gimnazjum w Kluczach:
  -Julia Żmudka i Paweł Augustyn;
  - opiekun Pani Aleksandra Witkowska Osuch.
 • III miejsce zdobyła para z Gimnazjum nr 1 w Bukownie:
  -Wiktoria Bulkowska i Katarzyna Strzębicka;
  -opiekun Pani Beata Wróblewska.

     Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i z każdym rokiem przybywa uczestników. W tym roku nasz turniej zbiegł się w czasie z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Uczniowie ciekawie spędzili czas na zabawie i pracy, świętując na terenie szkoły dzień wagarowicza. Z każdym zadaniem, nawet trudniejszym, uczniowie poradzili sobie znakomicie.

     Zmagania odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Opiekunami konkursu były panie: Ewa Witkowska, Urszula Słaby, Anna Facler-Januszek, Marta Korczyńska, Maria Kordas i Grażyna Jopek.

Zobacz galerię

Do góry

25 luty 2011 Matematyczno-Przyrodniczy "Czar Par" dla SP

    W dniu 25.02.2011 odbył się VIII Matematyczno-Przyrodniczy „Czar Par” dla szkół podstawowych. Brało w nim udział 38 uczniów z VI klas z całego powiatu olkuskiego.

    Uczniowie zmagali się z 12 konkurencjami zarówno z matematyki jak i przyrody. Musieli wykazać się wiedzą jak również logicznym myśleniem rozwiązując krzyżówki, rebusy, domina matematyczne i łamigłówki.

 • I miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie:
  - Marcin Klich,
  - Marcin Roś,
  - opiekun Pani Beata Stach.
 • II miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu:
  - Przemysław Strojek,
  - Maciej Kaczmarczyk
  - opiekun Pani Anna Syma.
 • III miejsce zdobyła para ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu:
  - Oliwia Rozmus,
  - Aleksandra Caban
  - opiekun Pani Joanna Cioch.

    Konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i z każdym rokiem przybywa uczestników. Opiekunami konkursu są Panie: Ewa Witkowska, Ewa Skibińska-Tomsia, Renata Oleksak-Cieślik, Edyta Wądołowska, Urszula Słaby, Anna Facler-Januszek.

Zobacz galerię

Do góry

13 kwietnia 2010 - Pamiętamy o Katyniu

Zobacz galerię

Do góry

21 grudnia 2010 - Jasełka-wspólne kolędowanie

Zobacz galerię

Do góry